Dijital ve Ofset Baskılı Kutular

Kutusunun içinde cazibesini koruyan ürünler. Markanıza özel dijital ve ofset baskılı kutular.

Nedir?

En yaygın baskı tekniklerinden birisi ofset baskı ile oluklu mukavva kutu ve koliler üzerine arzu ettiğiniz logo ve diğer grafik tasarımlarınızı uygulayabilirsiniz.

Ofset Baskı Nedir?
Litografi olarak da adlandırılan ofset baskı, yüksek hacimli ticari işler için en yaygın baskı türüdür. Hiç büyük rulolarla çalışan gazete matbaalarının videolarını gördünüz mü? İşte bu ofset baskı tekniğidir. Ofset baskı teknolojisi, görüntüyü rulo kalıba aktarmak ve daha sonra bu görüntüyü bir kâğıdın üzerine yuvarlamak için kullanılan, genellikle alüminyumdan yapılmış plakaların kullanıldığı bir baskı tekniğidir. Ofset baskıda mürekkep doğrudan kâğıda aktarılmaz. Ofset baskı makineleri artık günümüzde çok fazla kullanılan makineler değillerdir. Çok fazla ve spesifik ürünlerde kullanılan bir baskı türüdür. Dijital baskı kadar farklı ürünlere ve malzemelere uygulanma imkânı geniş değildir. Çok fazla sayıda baskı işleri için ve kısıtlı ürünlerde kullanılan bir baskı tekniğidir.

Üstünlükler

  • Baskı kalitesi yüksektir,
  • Baskı 4 renk ile sınırlı değildir. Kullanılan kağıdın hassasiyetine göre ekstra aynı yere ekstra baskı uygulanabilir,
  • 40 gr ile 450 gr arasındaki tüm kağıtlara baskı yapılabilir,
  • Baskı firesi azdır,
  • Lak, Özel kesim, Varak, Gofre, UV Lak, Numaratör, Selefon gibi özel uygulamalar yapılabilir.

 

Dijital Baskı Nedir?

Dijital baskı, ofset baskının yaptığı gibi plakaları kullanmaz, bunun yerine toner (lazer yazıcılarda olduğu gibi) veya sıvı mürekkep kullanan daha büyük baskı makineleri gibi seçenekleri kullanan bir baskı tekniğiyle uygulanır. Dijital baskı, önceden daha düşük miktarlar gerektiğinde iş gören bir baskı tekniği iken bugün teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok baskı tekniğini birleştiren bir baskı çözümü haline gelmiştir. Her bir parça ya da malzemenin benzersiz bir logoya, isme veya adrese ihtiyacı olduğunda tek yol dijital baskı tekniğidir. Ofset baskı bu ihtiyacı karşılayabilecek kapasitede değildir. Dijital baskı seçenekleri ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi için Boran Reklam’ın farklı baskı çözüm imkânları için bilgi ve teklif talebinde bulunabilirsiniz. Ofset baskı, daha eski zamanlarda mükemmel görünümlü baskı projeleri üretmek için harika bir yol olsa da bugün dijital baskı sayesinde müşterilere sunulacak baskı tasarımı ve tekniğinin ucu bucağı görünmemektedir.