X

  Ölçüleri Girin
  En (*) Boy (*) Yükseklik (*)
  Kalite (*) EkonomikOrtaYüksek

  Miktar (Adet)
  Baskı
  Dosya

  Adınız Soyadınız (*)
  Telefon Numaranız (*)
  E-Mail Adresiniz (*)
  Notlar
  Skip to main content

   

  Otomotiv Parça Kolisinde Kalite ve İç Ürünlerin Yerleşimi Nasıl Olmalıdır?

  Dünya üzerinde en çok satışı yapılan farklı alanlara yayılan sektör otomotiv sektörüdür. Otomotiv sektöründeki diğer başrollerden biriside yedek parçalardır. Bu durumda yedek parçaların saklanması ve lojistiğinde en önemli konulardan biriside kutudur.

  Yedek parça kutularında en önemli noktalardan bir tanesi de kalitedir. Yedek parçayı dış etkenlere karşı koruyacak kalitede seçilmelidir.

  Yedek parça kutularını genellikle ofset baskılı kutular ile korumak yaygınlaşmıştır ürün önce ofset kutunun içerisine sonra firmaların tercihine göre kolinin içerisine girerek dış etkenlerden korunmuş ve sevkiyata hazır olur fakat bunun yanında ofset baskılı kutu yerine direk olarak kaliteli oluklu mukavvadan yapılmış koli içerisine dökme olarak da yerleştirip sevk edilebilmektedir. 

  Otomotiv parça kolilerinde genellikle BC dalga ve BCA dalga oluklu mukavvalar tercih edilmektedir. Hem parçaların ağırlıklarından hem de parçaların sevki sırasında dış etkenlerden kaynaklı zarar gelmemesi için gramajlı oluklu mukavva kullanılmalıdır.

  İtimat kutu olarak otomotiv sektörünün önde gelen isimleriyle çözüm ortaklığımız 20 yıldır devam etmektedir. Kaliteni koru ilkesi ile otomotiv yedek parçalarını güvenli bir şekilde sevk edebilirsiniz.

  Leave a Reply